רוצים לקבל ממני מייל שאשכרה תפתחו, תקראו ותשתמשו בו? הכניסו את המייל והצטרפו למעל 2,000 בעלי עסקים שמקבלים ממני מיילים. מבטיחה לא להציף את תיבת המייל שלכם!

בואו לקרוא עוד פוסטים שכתבתי על שיווק ולצפות בסרטונים

5 שלבים מקדימים להכנת סרטון שיעזור לכם לשווק את העסק שלכם

אני לעולם לא אשכח את הסרטון הראשון שהקלטתי. הייתי כל כך בלחץ! העדפתי לנקות את כל הבית כולל חלונות ותריסים, מאשר להתיישב מול המצלמה הקטנה ולהתחיל לדבר לעצמי. וכמו בכל סיפור הצלחה מרגש, הצלחתי להתעלות על עצמי, להתמודד עם הקשיים ולעבור בשלום את הקפיצה למים הקפואים. מאז הקלטתי עשרות סרטונים ובכל פעם מחדש אני נזכרת כמה אפקטיבי הכלי השיווקי הזה.
אני אומרת בכנות שזה עדיין דורש ממני הכנה נפשית ומקצועית, אבל זה שווה את זה. אני גאה לומר שהיום אני כבר לא מפחדת לצלם סרטונים לשיווק העסק שלי, ובינינו, אני אשכרה נהנית מזה 😊

את הסרטון הראשון שלי לקח לי 5 ימים לצלם.
השבוע הצלחתי לצלם 7 סרטונים ב-3 שעות.
גם אתם יכולים!

בפוסט הקודם נתתי לכם 6 סיבות מעולות לרצות להקליט סרטונים קצרים לעסק שלכם, אם לא קראתם אותו אני ממליצה לקפוץ אליו להתחיל ממנו. אבל אם אתם כבר משוכנעים וכל מה שמפריד ביניכם לבין תיקיית סרטונים מפוארת זה קצת סדר בראש, אז הנה כל ההכנות שאני עושה עד ל- “שעת השין” שבו אני לוחצת REC.

אני הולכת לפרט לכם את כל הפעולות שאני עושה לפני שבכלל אני מתחילה להקליט את הסרטון. הפעולות ממקדות אותי ועוזרות לי לפשט את כל התהליך. אחרי שאני עושה את הפעולות המקדימות האלה, פעולת הקלטת הסרטון נראית ומרגישה הרבה יותר קלה ופשוטה.

שלב 1: מה אתם רוצים לקדם בעסק שלכם?
חשבתם שתצליחו להתחמק מהשאלה הזו? הסיבה לכל החגיגה הזו היא כי אתם רוצים לשווק את העסק שלכם. ויש מצב שיש לכם כל מיני שירותים בעסק שלכם. מה אתם רוצים לקדם עכשיו? מהי ההצעה שאתם רוצים להציע עכשיו ולאיזה קהל יעד. (בבלוג שלי תמצאו פוסטים נוספים שמרחיבים על הנושאים האלו, לדוגמה: מי קהל היעד לעסק שלכם). 

השלב הזה הוא שלב שמקדים לכל מהלך שיווק שאתם בונים, ובפרט מהלך שיווק שכולל סרטונים.

תעשו לצופה חיים קלים.
הסרטון צריך לעסוק בנושא אחד ממוקד, ברור ופשוט.

במקרה שלי השירות שרציתי לקדם בעסק שלי הוא שימוש בדפי נחיתה, כתיבה ובנייה של דפי נחיתה ושיווק בעזרת דפי נחיתה. קהל היעד שלי הוא בעלי עסקים שרוצים לשווק את העסק שלהם ולהגדיל את מספר הלקוחות בעסק.
עכשיו ברור לי שסרטונים שלי יעסקו בדפי נחיתה לבעלי עסקים.
יכול להיות שמתחשק לי להקליט סרטונים על 37 נושאים שונים שקשורים לייעוץ שיווקי (בניית אתרים, קורסים, הרצאות ובניית דפי נחיתה), אבל במהלך הספציפי הנוכחי אני מתמקדת בדפי נחיתה.
תכתבו לכם על דף מול העיניים מה אתם רוצים לקדם. לא תאמינו איך פעולה פשוטה אחת יכולה לקדם ולמקד אתכם.

שלב 2: מה המטרה בהקלטת הסרטון שלכם?
ברור שסיבת האם היא לשווק את העסק שלכם, להגדיל את החשיפה לשירותים שלכם, ולהגיע ללקוחות הבאים שלכם. אבל את הסרטון הספיציפי הזה שאתם הולכים להקליט היום, מה המטרה השיווקית הספציפית שלו?

האם אתם רוצים למכור משהו בעזרת הסרטון? האם אתם רוצים שיכירו אתכם? הטם טתם הולכים להסביר על המוצר שלכם? אולי לספר על הסדנה הבאה? אתם רוצים ללמד משהו?
יש סרטונים מקדימים שמטרתם לערוך היכרות עם בעל העסק והעסק עצמו, יש סרטונים שנותנים לי הסבר מקצועי על משהו, יש סרטונים שנותנים לי הצצה למוצר, יש סרטונים שכוללים ראיון עם לקוח מרוצה. 
לכל סרטון מטרה אחת שחייבת להיות ברורה לכם ולצופים.

בעזרת סרטונים אפשר להשיג המון דברים,
אבל כדאי שתבחרו מטרה אחת.

במקרה שלי, מטרת הסרטונים היא לבנות קהילה של בעלי עסקים שמתעניינים בשירותים שלי. שיכירו אותי ויתחברו לדרך החשיבה שלי. בסרטונים אני נותנת טיפים והסברים על דפי נחיתה, הסברים מקצועיים לחלוטין. אני לא מסבירה על השירות שלי, אני לא מוכרת שום דבר. אני מדברת על נושא אחד ברור – דפי נחיתה שמיועדים לשיווק העסק שלכם.
מטרת הסרטונים היא להגיע לקהל היעד שלי, לתת לו ערך שמעניין אותו, וליצור את האמון מולו. אני רוצה שהם יצפו בסרטונים שלי ויחשבו שאני מקצועית, נעימה, בעלת ניסיון ויועצת מעולה. כי אם הם יחשבו שאני מעולה, הם ירצו לקבל ממני שירות. אבל זה יקרה בשלב מאוחר יותר. זו לא המטרה הראשית של הסרטונים הספציפיים האלה. (זו יכולה להיות מטרה של סרטון אחר 😊)

ברגע שאני מבינה מול עצמי, בצורה כנה ומקצועית, מה המטרה של הסרטונים, הרבה יותר קל לי ליצוק לתוכן תוכן מדויק.

שלב 3: איפה אני הולכת לפרסם ולשווק את הסרטונים?
סרטונים יכולים להיות ממוקמים בדף העסקי שלי, בפרופיל האישי, בקבוצות, בדף נחיתה שלי, באתר שלי, בערוץ שלי ביוטיוב, בווטסאפ. סרטון זה נכס דיגיטלי וניתן להשתמש בו בערוצים שונים ובפלטפורמות שונות. את הסרטון שאתם רוצים להקליט עכשיו, איפה אתם הולכים לפרסם אותו? זה לא חייב להיות מקום אחד, אבל אתם כן צריכים להבין לאן הוא הולך להגיע ואיך, כדאי שתוכלו להתאים את התוכן שלו לקהל היעד ולערוץ השיווק.

בפייסבוק הסרטון שלכם יקבל חשיפה
גדולה יותר מפוסט טקסט או תמונה

את הסרטונים שלי תכננתי בראש ובראשונה לפרסם בפייסבוק. אנשים שנמצאים בפייסבוק נמצאים ב- state of mind קליל וזורם ולא בקטע של חפירות והרצאות מתישות. ולכן התוכן שהכנסתי לסרטונים הוא קליל, פשוט, קל לעיכול ולא מסובך. כל אחד (בקהל היעד שלי) יכול להבין את מה שאני מלמדת שם. זה נאמר בשפה פשוטה, לא אקדמית פלצנית, ללא צורך בידע מוקדם או במילון אבן שושן.
כשתדעו מה הכתובת של הסרטונים שלכם, לאן הם הולכים להגיע, יהיה לכם הרבה יותר פשוט להכין את התכנים ולצלם אותם.

הנה אחד הסרטונים שהקלטתי על דפי נחיתה

שלב 4: על מה אני הולכת לדבר בסרטונים?
וואו, איזה נושא כבד. אולי זו השאלה הכי נפוצה שאני נשאלת. אבל אם אתם הולכים לפי הטיפים בפוסט הזה, יהיה לכם פשוט לבחור את התוכן לסרטונים שלכם. אחרי שהבנו מה המטרה של הסרטון, ואיפה הוא הולך להיות מפורסם, אתם הרבה יותר ממוקדים. יש לכם סדר בראש. אתם יודעים מה אתם רוצים לקדם, למי אתם רוצים להגיע, ומה אתם רוצים שיקרה בעקבות הסרטון.
עכשיו תעצמו את העיניים, תדמיינו את הלקוח שלכם, זה שהכי צריך את ההצעה שלכם (שהגדרתם לעצמכם בשלב 2) ותחשבו מה מעניין אותו, מה מעסיק אותו, מה מפחיד אותו, מה הוא צריך. כשהוא פונה אליכם, מה הוא שואל אתכם? מה הוא צריך מכם? כל התשובות לשאלות האלה אמורות לספק לכם מאגר של רעיונות מעולים לסרטונים.

מה הלקוחות שלכם שואלים אתכם כשהם פונים אליכם?
כל שאלה יכולה להפוך בקלות לסרטון

תחפשו את הדברים הפשוטים, הבסיסיים, אלו שקל לכם להסביר אותם, אלו שכולם רוצים לדעת ולהבין בהם. אל תנסו להמציא את הגלגל. אתם כנראה לא היחידים שעוסקים בתחום הזה, אבל את הקול שלכם והסטייל שלכם אף אחד לא יכול לחקות.
לפני שהתחלתי להקליט, כתבתי לעצמי 7-8 שאלות שאני נשאלת כל הזמן לגבי דפי נחיתה, ועניתי עליהם בצורה פשוטה, קצרה ונעימה. בדיוק כמו שהייתי עונה עליהן אם היו פונים אלי בהפסקה, במפגש עסקי או בטלפון.

אני יודעת שזה נראית משימה קשה, אבל תאמינו לי שאתם יכולים למצוא עשרות רעיונות לסרטונים. פשוט תכינו רשימה של שאלות נפוצות ותענו עליהן.

שלב 5: איזה אורך סרטון אני רוצה?
יש לי סרטונים של דקה, ויש לי סרטונים של מעל שעה. ולכל אחד מהם מטרה שונה, וכל אחד מהם יפורסם בערוצים אחרים.
החלטתי שאני רוצה לפרסם סרטון לפייסבוק שייתן לגולש הזדמנות להכיר אותי, להתרשם מהמקצועיות שלי ולאפשר לו לבחור אם מתחשק לו לשוחח איתי. אני פונה לבעלי עסקים שרוצים לבנות דף נחיתה, רוצים להשתמש בדפי נחיתה בעסק שלהם, ולכן אני אתן להם כמה טיפים שיעשו להם סדר בבלגן. אני לא רוצה להעביר להם הרצאה ארוכה בנושא. מי שרוצה ללמוד את הנושא הזה בצורה מעמיקה, לא מחפש סרטון בפייסבוק. אבל מי שמתעניין בנושא ומחפש בעל מקצוע שיעזור לו בנושא דפי נחיתה, יוכל ללמוד מהסרטונים שלי ולהבין כמה ידע וניסיון יש לי בעולם דפי הנחיתה. בפייסבוק מומלץ להשתמש בסרטונים קצרים של 2-3 דקות, ולכן כיוונתי לאורך הזה.

אם הייתי מקליטה סרטון שמזמין לקורס הבא שלי, וממקמת אותו בדף נחיתה של ההרשמה לקורס, אז הייתי יוצרת סרטון ארוך יותר שכולל יותר מידע ותוכן. אם הייתי מקליטה הרצאה אינטרנטית שהולכת להימכר, אז הייתי בונה סרטון של שעה פלוס. הכל תלוי במה שבחרנו בשלבים למעלה. הסרטון צריך להיות מותאם למטרה שלו, לקהל היעד שלו ולפלטפורמה שבו הוא יפורסם.

אם אתם בתחילת הקריירה הקולנועית שלכם, אני ממליצה לכם להתחיל מסרטונים קצרים. הם הכי פשוטים להכנה ולשימוש.

כן, כל אלה הן פעולות שאני עושה לפני הקלטת הסרטון. כי בתכלס, ברגע שאני יודעת למה אני מקליטה את הסרטון, מה המטרה של ומה הולך להיות בתוך הסרטון, הפעולה הזו הופכת להיות הרבה יותר פשוטה וכיפית.
אני מאוד ממליצה להשתמש בסרטונים לשיווק העסק שלכם, אבל כמו כל מהלך שיווקי, תעשו את זה בצורה מתוכננת וחכמה. תשקיעו מחשבה ובניית אסטרטגיה לפני שאתם מתאפרים ובוחרים את החולצה הנכונה.

רוצים להתחיל לשווק את העסק בעזרת סרטונים אבל לא יודעים לבנות את האסטרטגיה הנכונה לשיווק העסק שלכם? אתם מוזמנים לשאול אותי כל שאלה, אני עונה בשמחה 😊

רוצים להתייעץ איתי? תשאירו את הפרטים ואחזור אליכם בשמחה

תגובות פייסבוק

2 תגובות

  1. יופי של פוסט, לילך, שמדגים וממחיש את המסר. חידדת לי כמה דברים גם על דפי נחיתה וגם על סרטונים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מה אנחנו יכולים לעשות עבורך?

דף נחיתה ממיר

הרשמה בטופס בדף הנחיתה המקצועי שלכם תהפוך גולש אנונימי ללקוח פוטנציאלי שמתעניין בשירות או במוצר שלכם.

אתר עסקי שיווקי

כשמישהו מקבל עליכם המלצה חמה, או מחפש את השירות / המוצר שלכם – בשני המקרים אתם רוצים שהוא יגיע לאתר שלכם.

אסטרטגיית שיווק

הרבה יותר קל ואפקטיבי לשווק את העסק שלך בעזרת תכנית אסטרטגית שעוזרת לקבל תוצאות טובות ומאפשרת למידה ושיפור תמידי.

אוטומציה שיווקית

כל פעולה שקשורה לשיווק / מכירות / ניהול העסק שאתם עושים יותר מפעם אחת והייתם רוצים לוותר עליו – זה המקום להכניס אוטומציה לעסק.
דילוג לתוכן